| Name | Double Acting Cylinder |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Name | DNC Cylinder Kit |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| MOQ | 10PCS |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Bore | 32mm~320mm |
| Name | Double Rod Air Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Stainless Steel Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Double Acting Cylinder |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Pressure | 0.1~0.9MPA |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Name | Double Acting Double Rod Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 10.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | -5-70℃ |
| Name | Stainless Steel Pneumatic Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Material | Ss304 |
| Back Cover Type | N/m,cm,u |
| Temperature Range | -5-70℃ |
| PRODUCT NAME | M-UJ |
|---|---|
| Colour | Blue |
| Fixed | Piston Rod |
| Buffer Type | Gasket Buffer / Adjustable Buffer |
| Port Size | M5X0.8/G1/8" |
| Product Name | LB |
|---|---|
| Name | Air Cylinder Accessories |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Double Acting Hydraulic Cylinder |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Name | SIJ Cylinder |
| Pressure Range | 0.1~0.9MPA |
| Temperature Range | 0-70℃ |