| Product Name | TC - M |
|---|---|
| Colour | BLACK |
| Material | IRON |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Product Name | CB |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Material | Aluminum Alloy |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Name | Pneumatic Compact Cylinder |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Product Name | ISO-TC |
|---|---|
| Name | Pneumatic Cylinder Accessories |
| Material | Aluminum |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Name | Twin Rod Cylinder |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Product Name | PHS FISHEYE |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Material | Steel |
|---|---|
| Name | Pneumatic Cylinder Accessories |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Material | Steel |
|---|---|
| Name | Air Cylinder Accessories |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | DNC Double Acting Cylinder |
|---|---|
| Min. Pressure | 0.1MPA |
| Max. Pressure | 1.0MPA |
| Temperature Range | -5-70℃ |
| Port Size | G1/8"~G1/2" |
| Name | Pneumatic Double Acting Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Min. Pressure | 0.1MPA |
| Max. Pressure | 1.0MPA |
| Temperature Range | -5-70℃ |