| Product Name | FA/FB |
|---|---|
| Name | Pneumatic Cylinder Accessories |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Material | ALUMINUM |
|---|---|
| Name | Air Cylinder Tubing |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Product Name | SDB |
|---|---|
| Name | Air Cylinder Accessories |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Name | Magnetic Micro Switch |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Name | Magnetic Sensor Switch |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Working Medium | Magnetic Sensor Switch |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Prduct Name | I Joint Stanard |
|---|---|
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Port Size | M5X0.8/G1/8" |
| Name | Double Rod Air Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Bore | 10~50mm |
| Bearing | Self-lubricating |
| Fix Type | Height |