| Name | Small Air Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Cap Material | Brass |
| Barrel Material | SS304 |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Stainless Steel Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Material | Stainless Steel |
| Caps | SS304 |
| Port Size | M5X0.8/G1/8" |
| Name | Stainless Steel Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Buffer Type | Outer Buffer |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Type | Double Shaft |
| Name | Rotary Table Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air(non-lube) |
| Max Pressure | 1 MPA |
| Max Swing Angle | 190° |
| Port Size | M5X0.8/RC1/8" |
| Product Name | ISO-Y |
|---|---|
| Name | Y Type Joint |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Port Size | M5X0.8/G1/8" |
| Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Name | Mini CYLINDER |
| Colour | Black+silver |
| Buffer Type | Without Buffer |
| Name | Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Material | Aluminum |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Port Size | G1/8 |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Max Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Thread | With Muffer |
| Name | Pneumatic Standard Cylinder |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Pressure Range | 0.1~0.9MPA |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Buffer Type | Adjustable Buffer |
| Name | Stainless Steel Air Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |