| Name | SC Cylinder Kits |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Material | Aluminum |
| Colour | Black |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Name | Stainless Steel Pneumatic Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| MAX Pressure | 1.05MPA |
| Temperature Range | -10-70℃ |
| Speed Range | 50~750mm/s |
| Name | Plastic Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Cap Material | Plastic |
| Colour | White |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Name | Compact Air Cylinders |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Name | Double Acting Pneumatic Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Bore | 20mm~40mm |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Name | Aluminum Alloy Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Magnet | XYC-03R Magnet |
| NAME | Big Bore Air Cylinders |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Product Name | UJ |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Product Name | Y |
|---|---|
| Material | Steel |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Port Size | M5X0.8/G1/8" |
| Fix Type | Normal/LB/FA/FB/SDB |
| Material | ALUMINUM |
|---|---|
| Name | Pneumatic Cylinder Accessories |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |