| Name | Micro Air Cylinder |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Heads | Two/three |
| Shape | Square |
| Used On | Sock Knitting Machinery |
| Name | Compact Air Cylinders |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Name | Compact Air Cylinders |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy |
| Design Type | Special |
| Port Size | G1/4" |
| Fix Type | With Flange |
| Name | Twin Rod Cylinder |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | ADVU Compact Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Ensured Pressure | 1.5MPA |
| Temperature Range | -20-80℃ |
| Port Size | M5X0.8/G1/4" |
| Name | DNC Double Acting Cylinder |
|---|---|
| Min. Pressure | 0.1MPA |
| Max. Pressure | 1.0MPA |
| Temperature Range | -5-70℃ |
| Port Size | G1/8"~G1/2" |
| Name | SI Cylinder |
|---|---|
| Material | Aluminum |
| Pressure Range | 0.1~0.9MPA |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Speed Range | 50~800mm/s |