| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Small Air Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Cap Material | Brass |
| Barrel Material | SS304 |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Pneumatic Cylinder Kit |
|---|---|
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Material | SS304 |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Port Size | M5X0.8/G1/8" |
| Product Name | PHS FISHEYE |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Buffer Type | Gasket Buffer/Adjustable Buffer |
| Material | Steel |
|---|---|
| Name | Air Cylinder Accessories |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Stainless Steel Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Pressure | 13.50Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Name | Pneumatic Compact Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Motion Pattern | Double/Single Acting |
| Thread | Inner/Outer |
| Port Size | M5X0.8~G3/8" |
| Name | Plastic Mini Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Cap Material | Plastic |
| Colour | White |
| Speed Range | 50~800mm/s |
| Name | Aluminum Alloy Cylinder |
|---|---|
| Working Medium | Air |
| Working Pressure | 1-9.0Kgf/cm² |
| Temperature Range | 0-70℃ |
| Magnet | XYC-03R Magnet |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Name | Micro Pneumatic Cylinder |
| Stroke | Short |
| Port Size | M5 |
| Bore | 3mm |