| Number Of Ports | 3 Ports |
|---|---|
| Hysteresis Error | 1% |
| Number Of Positions | 2 Positions |
| Machinery Test Report | Provided |
| Ports | G1/8 - G1/4 |
| Acting Type | Single / Double |
|---|---|
| Pressure Measuring Range | 10 Mbar...250 Bar |
| Hysteresis Error | 1% |
| Air Source Interface | G1/4 |
| Interface Thread | G1/8"G1/4" |
| Interface Thread | G1/8"G1/4" |
|---|---|
| Number Of Positions | 2 Positions |
| Hysteresis Error | 1% |
| Number Of Ports | 3 Ports |
| Thread Type | G |
| Applicable Media | LPG, CNG |
|---|---|
| Number Of Ports | 3 Ports |
| Hysteresis Error | 1% |
| Pressure Measuring Range | 10 Mbar...250 Bar |
| Outout Oressure | 0.02-0.1MPa(0.04-0.02MPa) |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Name | Diaphragm Solenoid Valve |
| Working Pressure | 0.3~0.8MPa |
| Relative Humidity | ≤85% |
| Temperature Range | -5~55℃ |
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Name | Pneumatic Solenoid Valve |
| Working Pressure | 0.3~0.8MPa |
| Relative Humidity | ≤85% |
| Temperature Range | -5~55℃ |
| Number Of Ports | 3 Ports |
|---|---|
| Connector | Terminal & Grommet |
| Number Of Positions | 2 Positions |
| Air Source Interface | G1/4 |
| Thread Type | G |
| Outout Oressure | 0.02-0.1MPa(0.04-0.02MPa) |
|---|---|
| Applicable Media | LPG, CNG |
| Structure | Control |
| Pressure Measuring Range | 10 Mbar...250 Bar |
| Acting Type | Single / Double |
| Ports | G1/8 - G1/4 |
|---|---|
| Machinery Test Report | Provided |
| Connector | Terminal & Grommet |
| Interface Thread | G1/8"G1/4" |
| Outout Oressure | 0.02-0.1MPa(0.04-0.02MPa) |
| Mounting Type | DIN Rail Mount |
|---|---|
| Applicable Media | LPG, CNG |
| Connector | Terminal & Grommet |
| Number Of Ports | 3 Ports |
| Ports | G1/8 - G1/4 |